• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Бібліотека

Бібліотека

Батьківська рада

Як знайти підхід до внутрішнього світу дитини? Як зростає сучасна молода людина? Ця та інша інформація у пропонованому підрозділі
Як читання зробити цікавим для дитини

Перше, що подобається дітям – сюжетна захопливість. Саме на цьому будується магія дитячого фільму або комп'ютерної гри (неможливо відірватися!). Це їхня особливість те саме що властиве гарним книгам, але

бабуся-книга в цьому програє своїм молодим енергійним побратимам! (не завжди, звичайно).

Діти часто щось роблять у наслідування старшим, можуть і їсти-пити в наслідування пристрастям дорослих. Подавати приклад? І це теж важливо. Хоча підлітки скоріше схильні до бунтівного відторгнення звичок «предків» і читання появляється таким старомодним, коли є комп'ютер, домашній кінотеатр так або просто телевізор. Знову відповідь вислизає…

Книга завжди припускає самоту, щоб потім стати центром розмови, центром обговорення, щиросердечного або інтелектуального контакту. І знову ми зустрічаємося з «перевертнем»: самоти предосить за комп'ютером, коли ми сидимо спиною до усього світу. А обговорюють підлітки аж ніяк не прочитану книгу, тим більше, що смс-спілкування з його мозаїчністю реплік не дає можливості не дозріти думкам, не вибудуватися.

Може бути, тепер такий час, що читання – це заняття зі сфери розкоші – надлишку часу, елітне проводження часу (у змісті – немасове, для обраних). Упокоритися як з незаперечним фактом сучасності: не для всі предмети розкоші, як би цинічно це не звучало. Але може бути, на цьому й варто зіграти – дати дитині відчути кайф від читання як від делікатесу, чогось витончено-приємного, потребуючого неспішності. Відчути смак читання. Не випадково в дискотеки поетиці, що своєрідно трактує суть літератури, – ключове поняття «раса тексту», тобто дослівно «сік», що ми вкушаємо, доторкаючись до тексту.

Такі от смакові шляхи в наше століття споживання. Від слова «смак». Це й смак як розбірливість і вміння відрізнити виродливе від прекрасного, це естетичний смак людини.
Про вплив комп’ютера на дитину

Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Ми отримуємо інформацію завжди, коли читаємо книжки, слухаємо радіо, дивимось телевізор, спілкуємося між собою. Завдяки технічному прогресу виникли нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування, а разом з ними – і нові цінності. Першим проривом у цьому напрямку стала книга, пізніше – періодичні друковані видання, потім – телеграф, радіо, телебачення і, нарешті, Інтернет. Сьогодні світ заполонили комп’ютери. Даний матеріал містить цікаву інформацію про комп’ютер, його позитивний та негативний вплив на людину і дитину, зокрема.
Комп’ютери почали активно застосовуватися після Другої світової війни. До 1960 року в усьому світі використовувалося не більше 7 тис. комп’ютерів. У 1993 році настав історичний перелом, коли вперше обсяг виробництва персональних комп’ютерів перевищив обсяг виробництва легкових автомобілів і досяг 35,4 мільйона одиниць.
Де застосовується комп’ютер? В установах, банках, школах, лікарнях, у побуті. Сучасний комп’ютер пише музику і вірші, малює, грає у шахи, розмовляє. Наприкінці ХХ століття створюються комп’ютери, які вміщуються на долоні і дуже прості в користуванні. Нині найрозумніший комп’ютер в світі називається „Стимулятор Землі”. Його створили японські спеціалісти з м. Йокогама. За його допомогою моделюють процеси, які відбуваються на Землі, зокрема передбачають природні катастрофи.
Число користувачів Інтернету в Україні щомісячно збільшується на 200 тис. Адже Інтернет – це оперативність. Дані тут оновлюються кожні 5-15 хвилин, що неможливо ні в яких інших засобах інформації.
Сьогодні у високорозвинених країнах світу є можливою купівля-продаж за допомогою електронних засобів, не виходячи за поріг домівки. Стали реальністю освіта з дистанційним управлінням, комп’ютерна діагностика та хірургія, транспорт та зв’язок з миттєвим замовленням квитків тощо.
В Японії увійшли в моду домашні кішки-комп’ютери. Вони можуть муркотіти будь-які мелодії відповідно до настрою господаря, робити масаж лапками і лікувати. Кішка-робот сама поставить діагноз, замовить необхідні ліки, складе лікувальну дієту.
Ви, мабуть, знаєте про існування електронних книг. У Франції створено книгу, зовні схожу на традиційну, але під її обкладинкою розміщено екран розміром 16 х 21 см. Електронну книгу можна покласти до сумки чи рюкзака, і працює вона на батарейках протягом 5 годин. Це водночас і книга, і бібліотека, і віртуальний книжковий магазин. Її пам’ять зберігає біля 30 книг по 500 сторінок кожна. Маючи мобільний телефон чи телефонну розетку, ви підключаєтеся до Інтернету і можете гуляти по віртуальному магазину, вибирати і замовляти книги. Досить провести по екрану пальцем, щоб підібрати книгу чи газету, збільшити розмір букв, знайти незрозуміле слово у словнику.
Останнє досягнення комп’ютерних технологій – „жива” книга. За допомогою комп’ютера можна не лише читати текст і переглядати малюнки, а й чути голоси персонажів, „оживляти” ілюстрації, грати у цікаві ігри. Навіть є такі електронні книжки-ігри, які надають можливість не тільки познайомитися з авторським варіантом твору, а й самому вплинути на хід сюжету.
На сьогоднішній день основний принцип роботи з комп’ютером – самостійний пошук інформації. Для користувачів тут є свої плюси і мінуси. Позитивною є можливість самостійної праці. Користувачі навчаються орієнтуватися в мережевому просторі, відбирати потрібні документи з величезного інформаційного масиву. Але читання тексту з комп’ютера має багато незручностей: ви не бачите, скільки прочитали і чи багато ще залишилось, не можете перегорнути сторінки, щоб порівняти різні розділи книги або прочитати навмання обрані уривки. Не вийде захопити екран із собою в ліжко або на пляж. Екрани не можна колекціонувати і розставляти на полицях.

Вміння знаходити інформацію за допомогою комп’ютера – це справжнє мистецтво. І ним потрібно навчитися володіти. Адже діти повинні відрізнити потрібну інформацію від непотрібної, глибоку від поверхневої, корисну від беззмістовної та шкідливої. Досить часто діти обмежуються переглядом в комп’ютері детективів, бойовиків, фільмів жаху та трилерів, використовують його для сумнівних ігор. Дуже багато дітей та підлітків проводять майже весь свій вільний час у віртуальному світі, нехтуючи навчанням, друзями, здоров’ям. У них виникла нова форма залежності – комп’ютерна. Як же впливають комп’ютерні ігри на світогляд дітей? Багато хто вважає, що позитивно, інші – негативно.
Перша комп’ютерна гра „Зоряні війни” вийшла у світ 1962 року. Її завдання полягало в тому, щоб відбити астероїди і напади ворожих космічних кораблів. Згодом було створено багато інших ігор. Це пригодницькі ігри, ігри-головоломки, стратегічні ігри та ігри „екшн”. Багато ігор імітують різні види спорту. Чимало з них здобули високу оцінку громадськості, оскільки вони дуже цікаві й допомагають у навчанні. Однак ігри „екшн”, як і ті, що їх називають „шутерами” (стрілялками), часто критикують через їхній агресивний характер. Зазвичай мета цих ігор – вибрати зброю і знищити всіх ворогів: людей та інших істот.
Стає дедалі популярнішим он-лайновий вид комп’ютерної гри. Що особливого у ньому? Її персонажами керує не комп’ютер, а гравці, які через Інтернет одночасно беруть участь у грі. Їх можуть бути тисячі. Популярність таких забав пояснюється можливістю поспілкуватися з іншими. Гравці „розмовляють” одні з одним і відчувають себе частиною всесвітньої родини.
Багато ігор пропагують насильство, секс, брутальну мову. І коли з’явилася гра для ігрових автоматів „Смертельні гонки”, то пролунав протест громадськості проти насильницьких ігор. Адже суть її в тому, щоб переїхати пішоходів. Вигравав той, на чийому рахунку було найбільше жертв.
У грі „Автоармагедон” гравець пройде усі рівні тоді, коли переїде або уб’є 33 тисячі чоловік. Жертв можна не лише чавити колесами, забризкуючи їхньою кров’ю вітрове скло, їх можна поставити на коліна й змусити просити помилування або ж довести до самогубства. Чи шкідлива така імітація насильства? Так! Під час таких ігор підвищується агресивність гравців. Насильство, зображене в комп’ютерних іграх, може бути ще небезпечнішим, ніж телевізійне, оскільки гравець відчуває себе в ролі персонажів, що чинять насильство. Телебачення робить дітей спостерігачами жорстокості, а комп’ютерні ігри – учасниками. У нових он-лайнових іграх час, котрий гравець витрачає, обмірковуючи свою роль, стає його особистим вкладом, його досягненням, а це заохочує грати далі. Тож для декого ігри стали справжнім наркотиком, і це одна з причин, чому в них грають місяцями або навіть роками.
Багато дітей зізнається, що нерідко грають в ігри довше, ніж планували. А це негативно позначається на навчанні. Вчені виявили, що комп’ютерні ігри стимулюють лише певну частину дитячого мозку, тому діти повинні більше читати, писати й займатися математикою. До того ж дітям корисно бавитися на вулиці та якомога більше спілкуватися з іншими дітьми.

Існує ще одна небезпека для здоров’я від того, що діти довго вдивляються у монітор – від цього псується зір. Під час роботи з комп’ютером шкідливими факторами є електромагнітне випромінювання і статична електрика. Виміри, які зробили експерти Російської академії наук показали, що вона є такою ж, як і радіаційний фон землі. Електромагнітне випромінювання від якісного комп’ютера відповідає нормативам. Однак із бокових і задніх стінок комп’ютера низької якості рівень електромагнітних випромінювань може бути підвищеним. Також у приміщенні, де працює комп’ютер, змінюється рівень вологості повітря. Діти можуть болісно реагувати на такі зміни: у них може з’явитися сухість в горлі, покашлювання. А тому при роботі з комп’ютером необхідно дотримуватись таких правил безпеки:
• комп’ютер потрібно розташовувати в кутку чи задньою стінкою до стіни;
• у приміщенні, де працює комп’ютер, необхідне щоденне вологе прибирання;
• до і після роботи на комп’ютері слід протирати екран спеціальними серветками;
• вважають, що наші зелені друзі – кактуси – також допомагають зменшити негативний вплив комп’ютера;
• під час грози обов’язково вимикайте комп’ютер;
• не забувайте частіше провітрювати кімнату.



Бiблiотечний урок в 4 класi проводить Семененко Н.П. /Files/images/100_0914.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 158

Коментарi

 • Drefikasy

  2018-02-03 22:21:18

  Medicament Similaire Au Dapoxetine Comprar Cialis En Farmacias De Madrid Zithromax Price Without Insurance [url=http://cialiviag.com]online pharmacy[/url] Cephalexin For Pet Cialis 20 Mg Para Que Sirve Buy Oratane...

 • Robertcaf

  2015-07-31 03:06:37

  Хозяева собственного авто знают, как важно иногда оперативно определить хозяина авто по номерному знаку. Ситуации бывают различные: можете стать свидетелем весьма серьезного дорожного происшествия; вашему персональному авто нанесет вред другой авто, который уедет с места ДТП. Даже если виновный уедет без составления протокола, вы легко сможете привлечь его к ответственности. Существует несколько способов пробить номер машины. Можно пробить полную инфу о владельце авто по номеру ТС. [url=http://probit-avto...